Jak przełamać barierę przed mówieniem w obcym języku?

Kursy internetowe

Zajęcia angielskiego online stanowią idealne rozwiązanie dla osób, nie lubiących pracować w dużych grupach. Lekcje można realizować w dogodnym miejscu, mając dostęp do internetu i narzędzi wymaganych przez operatorów wirtualnych komunikatorów. Chcąc przełamać strach przed mówieniem w obcym języku, warto zdecydować się na zajęcia z native speakerem. Dzięki takim lekcjom np. w szkole Lincoln można bowiem poznać oficjalne słownictwo oraz zwroty charakterystyczne dla konkretnych grup społecznych. Przed rozpoczęciem kursu warto przedstawić prowadzącemu swój problem tak, by nauczyciel miał szansę ułożyć odpowiedni program zajęć. Przy nauce obcego języka należy ponadto pamiętać o systematyczności. Wystarczy kilkanaście minut dziennie, by opanować trudne zwroty i problematyczne sformułowania. Można wyobrażać sobie różnorodne sytuacje komunikacyjne, ćwicząc poprawną wymowę i prawidłowe konstruowanie wypowiedzi.

Otaczanie się językiem obcym w codziennym życiu

Nauki angielskiego, hiszpańskiego lub francuskiego nie warto ograniczać do zajęć z native speakerem. Z popularnymi obcymi językami ma się bowiem do czynienia na każdym kroku. Warto więc modyfikować ulubione pasje, nie bazując na polskich słówkach i zwrotach. Ulubione lekcje gitary można realizować za pośrednictwem YouTube’a, korzystając z filmików udostępnianych przez zagranicznych nauczycieli. Świetnym rozwiązaniem jest również wyłączenie polskiego lektora podczas oglądania seriali na platformie Netflix. Słuchając muzyki zagranicznych wykonawców, można doskonalić swoje umiejętności prawidłowego wymawiania konkretnych słówek.

Chcąc przełamać strach przed mówieniem w obcym języku, warto pamiętać, że popełnianie błędów jest naturalnym zjawiskiem. Wiele ludzi wykazuje ponadto dużą wyrozumiałość dla osób, nie będących native speakerami.