Dlaczego warto mieć szkło ochronne do Apple Watch?

Szkło ochronne do smartfona to już obowiązkowy gadżet. Co ciekawe, coraz więcej osób decyduje się również zabezpieczyć wyświetlacz smartwatch’a. Dlaczego warto mieć szkło ochronne do Apple Watch?

Folia czy szkło ochronne – co warto wybrać do Apple Watch?

Apple Watch to inteligentny zegarek, który wykonano z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Zachwyca swoim designem, a także funkcjami, które pozwalają na śledzenie treningu, monitoring snu, a także dokonywanie różnych pomiarów m.in. EKG, ciśnienia czy poziomu natlenienia krwi. Za ich pomocą zapłacisz nawet za zakupy! Niestety, podobnie jak inne urządzenia technologiczne, smartwatch nie jest niezniszczalny i może ulec uszkodzeniu. Dlatego warto go zabezpieczyć przed ewentualnymi uszkodzeniami czy zarysowaniami. Tym bardziej że naprawa ekranu nie należy do najtańszych. Najlepszym sposobem jest stosowanie folii lub szkieł ochronnych. Folie ochronne są znacznie tańsze i łatwo się je nakłada. Jednak większą ochronę zapewnia szkło hartowane.

Niektórzy twierdzą, że stosowanie szkła ochronnego do zegarka jest zbędne. Nic bardziej mylnego! Taki gadżet chroni telefon cały czas zarówno podczas codziennego użytkowania, jak i w trakcie treningu. Jeśli nosisz codziennie zegarek, to możesz przypadkowo go uderzyć. Wystarczy niefortunna sytuacja i wyświetlacz zegarka za ponad 1000 złotych pęka. A jak można się spodziewać, naprawa nie należy do tanich.

Dlaczego warto mieć szkło ochronne do Apple Watch?

Szkła ochronne do Apple Watch’y mają za zadanie chronić wyświetlacz przed zabrudzeniami i zarysowaniami, dzięki czemu minimalizują ryzyko większych uszkodzeń, w tym również pęknięć ekranu. Po zamontowaniu praktycznie ich nie widać. Z tego względu nie utrudniają użytkowania zegarka, a także nie wpływają na jego design. Tak naprawdę są nieodczuwalne.

Niewątpliwą zaletą szkieł jest to, że nie mają one wpływu na estetykę zegarka. Szkło przede wszystkim sprawia, że smartwatch jest odporny na wszelkie zarysowania oraz przypadkowe założenia. To genialny i stosunkowo tani sposób na to, aby chronić sprzęt i mieć pewność, że będzie służył znacznie dłużej.

Szkła wykonane są wykonane z dbałością o każdy szczegół. Dzięki temu idealnie si ę dopasowują do tarczy, a ich wykończenie nie szpeci zegarka. Ich założenie nie powinno sprawiać problemu.

Czy rzeczywiście warto kupić szkło ochronne do Apple Watch?

Jeśli masz już Apple Watch albo planujesz zakup, to uwzględnij szkło ochronne. Dostaniesz je już za około 100 zł, czyli znacznie mniej niż w przypadku naprawy pękniętego wyświetlacza. Dlaczego? Dlatego, że niesie to za sobą wiele korzyści. Podsumowując, główne zalety szkła to:

  • ochrona smartwatcha przed pęknięciem ekranu,
  • ochrona ekranu przed zarysowaniem,

Niektóre szkła dodatkowo posiadają powłokę antybakteryjną, która zapewnia bezpieczeństwo i niszczy nawet do 99,9% bakterii w ciągu doby. Ponadto, są odporne na zabrudzenia, a także odciski palców. Warto również wybrać modele z funkcją Easy Click, która nie wymaga aplikacji na klej, a samo założenie szkła jest banalne.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://idream.pl/watch-pl/ochrona-apple-watch.html