Jakich języków warto się uczyć, aby podnosić kompetencje zawodowe?

Nauka języka obcego z całą pewnością podniesie twoją pozycję na rynku zawodowym. Mimo wszystko warto mieć na uwadze to, że niektóre z języków są o wiele bardziej pożądane od innych. W dzisiejszych wpisie zwrócimy uwagę na to, które języki obce są najcenniejszymi dodatkami w naszym CV. Poznaj najbardziej przydatne języki do nauki i zacznij rozwijać swoją karierę zawodową. Zaczniemy od opowiedzenia kilku słów na temat języka niemieckiego. Jest on jednym z najbardziej pożądanych języków przez dzisiejszych pracodawców. Jeżeli nie wiesz, w którą mowę obcą celować, pomyśl nad nim.

Dla niektórych język niemiecki jest zaskoczeniem, ponieważ wydaje nam się, że najbardziej konkurencyjne są języki z państw o najwyższych PKB. Pomimo tego, ze w języku niemieckim dogadamy się z nieliczną liczbą osób na świecie, pamiętajmy o tym, że Niemcy to mocarstwo gospodarcze. Są jednym z trzech największych mocarstw w Europie. Dlatego nie powinno nas dziwić, że język niemiecki jest wartościowy na rynku.

Język francuski – niezwykle istotny tuż po języku niemieckim

Niewiele osób spoza Europy zastanawia się nad tym, aby uczyć się tego pięknego języka, którym jest francuski. Tymczasem posługują się nim ludzie na 5 różnych kontynentach. Nie zapominajmy o tym, że Francja brała niegdyś czynny udział w kolonizacji każdej strony świata. Jest prawdopodobnie jednym z najbardziej przydatnych języków, które możemy opanować w dzisiejszych czasach. Wbrew pozorom znajomość języka francuskiego otwiera nam drzwi nie tylko do porozumiewania się z ludźmi mieszkającymi we Francji. Jest to jeden z najczęściej nauczanych języków zaraz po angielskim. Posługują się nim w Kanadzie, Belgii, Szwajcarii, Południowej Afryce.

Pamiętajcie o tym, że nauka języków obcych jest niezwykle ważna. Czasami opanowanie jedynie języka angielskiego nie otwiera dostatecznie szerokiej furtki na rynku pracy. Dla studentów, którzy kontynuują studia magisterskie języki takie, jak francuski lub niemiecki są fantastycznym dodatkiem do doświadczenia. Możecie być pewni, że pracodawcy spojrzą przychylnym okiem na każdego, kto podnosi swoje kompetencje zawodowe kursami językowymi.