Czy trudne języki mogą być przydatne podczas poszukiwania pracy?

Za czasów ostatniej dekady znajomość języka hiszpańskiego stała się dla wielu osób nie tylko ciekawym dodatkiem do CV. W wielu krajach na świecie hiszpański jest aktualnie jednym z najbardziej pożądanych języków. W USA hiszpanki to jeden z najczęściej używanych języków zaraz po angielskim. Tak naprawdę możemy porozumieć się po hiszpańsku z wieloma grupami etnicznymi zarówno w Ameryce Północnej, jak i Południowej. Niezależnie od branży biznesowej, w której aktualnie działasz, statystyki mówią same za siebie. Hiszpański jest dzisiaj jednym z języków obcych będących na topie.

Dobrą wiadomością jest jednak to, że hiszpański pomimo tego, że należy do grupy trudniejszych do nauczenia języków obcych, znajduje się na dole listy poziomu trudności. Wiele osób uważa, że jeśli opanowałeś angielski na wysokim poziomie, prawdopodobnie poradzisz sobie z hiszpańskim na średniozaawansowanym. Interesujesz się nauką języków obcych? Poznaj skuteczne sposoby na naukę obcej mowy. Na tej stronie dowiesz się, w jaki sposób opanować język na wymarzonym poziomie!

Język mandaryński i arabski – prawdziwe wyzwanie, które pomoże ci zdobyć pracę marzeń!

Aktualnie nie powinno dla nikogo stanowić nowości to, że Chiny powoli stają się przodującą gospodarką na świecie. Ich wpływy są wyraźnie zaznaczone od Stanów Zjednoczonych, po Rosję, znaczną część Azji, jak i samej Europy. Dlatego warto wziąć pod uwagę to, że język mandaryński powoli staje się ciekawym dodatkiem do naszego CV. Jeżeli planujesz zakotwiczyć swoją karierę w sektorze biznesowym, nie możesz przejść obojętnie obok chińczyków. Pamiętaj, że jest to państwo, w którym znajdziesz ponad miliard potencjalnych klientów. To prawdziwa kopalnia możliwości i dobrobytu.

W przeciwieństwie do hiszpańskiego język mandaryński znajduje się niestety wysoko w hierarchii języków obcych trudnych do opanowania. W alfabecie chińskim mamy do czynienia z trudnymi zwrotami, jak i zupełnie innym alfabetem.

Kolejnym językiem dla tych, którzy uwielbiają wyzwania, jest mowa arabska. Za pośrednictwem języka arabskiego można porozumieć się z najbogatszymi przedsiębiorcami na całym świecie. Język ten otwiera przed nami prawdziwe morze nieskończonych możliwości biznesowych.