Na czym polega japoński zapis romaji?

Wiele osób zaczynających naukę języka japońskiego może spotkać się z terminem, takim jak romaji. Co tak właściwie oznacza romaji? Jest to rodzaj japońskiego pisma, które zostało zromanizowane, jak wskazuje domyślnie nazwa. Być może romaji nie jest zbyt często wykorzystywane przez rodowitych Japończyków, jednak warto wiedzieć o tej ciekawostce. Romaji zostało stworzone po to, aby pomóc w przetłumaczenie sylab i dźwięków z japońskiego Kanji i innych rodzajów pism oraz symboli na języki romańskie. Romaji można odczytać za pośrednictwem zachodniego alfabetu.

Niektórzy twierdzą, że romaji to tak naprawdę kula u nogi w przypadku nauki języka japońskiego, jednak zdania bywają podzielone. Ponieważ niektóre osoby wskazują także, że może to być naprawdę ciekawy dodatek w naszym repertuarze nauki język japońskiego, który bardzo często sprawia wiele trudności. W rzeczywistości japońskie dzieci uczą się romaji w szkole podstawowej. Niemniej jednak romaji jest tylko reprezentacją pisanego języka japońskiego i dlatego nie powinno być używane jako podstawowa metoda czytania podczas nauki języka.

Zanim zaczniecie naukę japońskiego – zdecydujcie jednak, czy samodzielna nauka w domu to dobry pomysł https://eozorkow.pl/nauka-w-domu-czy-to-dobry-pomysl/.