Brak pomysłu na ferie? Zapisz dziecko na półkolonie zimowe!

Czym wyróżniają się półkolonie?

Półkolonie to czas warsztatów i twórczych zabaw, podczas których nie ma czasu na nudę. Ich cechą charakterystyczną jest to, że zawsze odbywają się w miejscu zamieszkania – latem lub zimą. Dlatego jeśli nie chcesz wysyłać dziecka kilkaset kilometrów od domu na zimowisko (bo np. jest jeszcze na to za małe lub koszty takiego wyjazdu, są zdecydowanie za duże), to świetną alternatywą będą półkolonie zimowe (zobacz, co oferują np. półkolonie zimowe Wrocławiu – to idealny przykład na spędzenie aktywnych ferii w mieście).

półkolnie-zimowe-we-wrocławiu-to-wiele-form-spędzania-aktywnie-czasu

 

Półkolonie zimowe to różnorodne warsztaty językowe, które pozwalają na rozwój umiejętności

Co robi się na półkoloniach zimowych?

Rodzajów półkolonii zimowych jest mnóstwo (i z roku na rok ich przybywa), dlatego każdy rodzic powinien znaleźć coś, co ucieszy jego pociechę i będzie dopasowane do jego zainteresowań. Jedne z przykładowych półkolonii zimowych to np.:

  • półkolonie naukowe, gdzie dziecko zdobywa wiedzę z różnych dziedzin i może poczuć się jak mały szalony naukowiec,
  • artystyczne, na których pociecha rozwija swoją duszę artystyczną – śpiewa, tańczy, rysuje, podbija scenę teatralną oraz wiele innych,
  • sportowe, gdzie może uprawiać swój ulubiony sport i szlifować umiejętności z nim związane, co np. ułatwi mu udział w zawodach sportowych,
  • lub językowe, na których ma szansę na rozmowę z native speakerem, gdzie pod okiem specjalistów uczy się prawidłowego akcentu oraz używania języka w praktyce.

Na półkoloniach zimowych dziecko rozwija wiele swoich umiejętności poprzez zabawę i nie ma to żadnego powiązania ze szkolnymi formami nauki. Dlatego ta forma spędzania czasu jest tak popularna wśród dzieci i rodziców. Nie trzeba na długo się rozstawać, a wieczory można spędzać rodzinnie, grając np. w gry, oglądając wspólnie filmy czy gotując pyszny posiłek. No i oczywiście można spać w domu, we własnym łóżku 😉 A rano być gotowym na kolejną porcję wrażeń.

Co więcej, warsztaty trwają praktycznie cały dzień, dlatego nie ma problemu z tym, by odebrać malucha z warsztatów po pracy, czy zostawić go np. chwilę wcześniej z rana. To pozwala rodzicom na wypełnianie ich obowiązków bez konieczności brania dodatkowego dnia wolnego, czy zostawiania dziecka u rodziny lub przyjaciół (co często może być problematyczne).

Dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonie zimowe?

  • Spędza czas w otoczeniu rówieśników, dzięki czemu może rozwijać nowe przyjaźnie.
  • Nie trzeba się martwić tym, że dziecko będzie miało niezorganizowany dzień i na szybko brać dnia wolnego w pracy, ponieważ półkolonie zimowe odbywają się codziennie.
  • Półkolonie zimowe to miejsce na rozwój umiejętności i poszerzenie wiedzy malucha – zobaczysz, jak podekscytowane będzie, gdy będzie Ci opowiadać, jak spędził dzień na warsztatach.
  • Specjalistyczna kadra dba o jego bezpieczeństwo oraz zapewnia wyżywienie (które często można dopasować do specjalnej diety dziecka).
  • Półkolonie zimowe to nie tylko same warsztaty – plan takich zajęć uwzględnia np. wyjścia do kina czy muzeum. To sprawia, że każdy dzień jest inny i pełny niezapomnianych wrażeń.