Ciekawostki na temat alfabetu arabskiego

Arabski nie do końca jest zgodny z żadnym istniejącym alfabetem. Dzieje się tak, ponieważ tak naprawdę działa na podstawie abdżadu. Oznacza to, że nie podlega typowym alfabetom, jest po prostu zgodny z pewnymi spółgłoskami wypowiadanymi przez ludzi. Trochę jak w systemie japońskich kanji, znaki w alfabecie arabskim odzwierciedlają różne dźwięki. Język arabski należy do rodziny afroazjatyckiej. To bardzo ciekawe połączenie, o którym wiele osób mogło nigdy wcześniej nie słyszeć. Języki te oczywiście z uwagi lokalizację geograficzną utworzyły się na granicy Afryki z krajami wschodu. Łącznie to rozgałęzienie językowe posiada 300 różnych języków. W gwoli ścisłości będzie ich więcej, ponieważ możemy doliczyć do tej grupy różnorodne dialekty i odmiany językowe. Arabski należy do tej licznej grupy.

Słyszeliście o tym jak wiele osób posługuje się językiem arabskim?

Niektórym wydaje się, że język arabski jest mową rzadko wykorzystywaną na świecie. W rzeczywistości z język arabskiego korzysta ponad 300 milionów użytkowników z całego świata. To czyni go relatywnie popularnym językiem w niektórym miejscach na świecie. Arabski stał się oficjalnie językiem urzędowym w 22 państwach, które tworzą tak zwaną Ligę Arabską. Jest to połączenie wielu państw. W odniesieniu globalnym jest to jednak mniej niż 1% całej populacji.

Arabski charakteryzuje się złożona i niezwykle bogatą metodą budowania wyrazów. Jest to charakterystyczna cecha odmian języków semickich, do których należy arabski. Wiele osób uważa, że warto nauczyć się arabskiego pomimo trudności. Ponieważ to jedyny znany język, za którego pomocą użytkownicy dodają emocje do wypowiadanych słów i ich znaczeń.