W jaki sposób najlepiej nauczymy się wymowy obcego języka?

Jeżeli uczysz się obcego języka, na pewno zamierzasz wkrótce spróbować go wykorzystać podczas najbliższej okazji. Oczywiście pisownia należy do bardzo istotnych elementów, jeżeli chodzi o naukę nowego języka obcego. Mimo wszystko każdy z nas pragnie opanować obcą mowę w jednym celu. Chcemy mówić za pośrednictwem języka obcego. W tym celu musimy opanować do perfekcji zupełnie nam obcą wymowę wyrazów. Dla wielu osób ten element nauki stanowi naprawdę twardy orzech do zgryzienia. W jaki sposób możemy sobie zatem poradzić? Wbrew pozorom istnieje kilka sposobów, które pomogą ułatwić ten proces.

Postaraj się oddzielić lekcje związane z pisownią od lekcji, na których skupiasz się na wymowie wyrazów

Eksperci wskazują na to, że znacznie ułatwimy sobie naukę języka obcego, jeżeli pomyślimy o tej czynności w dwóch oddzielnych formach. Jedną z nich powinny być lekcje języka pisanego. Z kolei drugą lekcję wymowy tego języka. Dzięki temu nasz mózg bardziej skupi się na tym, co istotne. Dobrym rozwiązaniem jest kilkukrotne powtórzenie nowego słowa na głos, zanim nauczymy się jego pisowni. To pozwoli naszej pamięci odseparować graficzne odzwierciedlenia słowa z jego brzmieniem. Podobno metoda jest drogą na skróty niezależnie od tego, który język chcecie opanować.

Nie rób wszystkiego na raz. Opanowanie nowej mowy powinno być maratonem, a nie sprintem!

Oczywiście, każdy język ma kilka naprawdę długich słów i mogą one stanowić wyzwanie nawet dla native speakerów. Jednak nie pozwól, aby te językowe giganty cię odstraszyły. Aby posłużyć się francuskim przykładem, słowo compétitivité oznacza „konkurencyjność”. Naturalnie, to co czyni to słowo zniechęcającym to seria sześciu szybkich sylab, które zawierają dwie akcentowane samogłoski.

Jednak każda z sylab jest prosta i nieskomplikowana. Dlatego, gdy wypowiadasz to słowo, będziesz chciał odtworzyć każdą sylabę, jedną na raz, w swoim umyśle. A gdy tylko usłyszysz każdą sylabę, możesz powtórzyć ją na głos. Nie spiesz się, ale też nie zatrzymuj się na żadnym fragmencie słowa. Z uwagą i pewnością siebie przejdziesz przez całość. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza.

Nie musisz mówić perfekcyjnie w obcym języku. Po prostu skup się na tym, aby z każdą lekcją być coraz lepszym

Pracuj ciężko i skupiaj się nad swoimi lekcjami języka obcego, jeżeli chcesz, aby przyniosły efekt. Mimo wszystko w każdej dziedzinie życia należy zachować pewien umiar. Dotyczy to także nauki. Nie oczekuj, że staniesz się native speakerem. Po prostu dokładaj cegiełkę do swojego sukcesu podczas każdej kolejnej lekcji językowej. Masz prawo do tego, żeby zachować swój akcent. Nie walcz z nim na siłę. Czasami takie próby są tylko marnotrawieniem czasu.