Dlaczego arabski jest uważany za niezwykle nietypową mowę?

Wiedzieliście o tym, że język arabski ma w swoim arsenale dźwięki, które nie występują w żadnej inne mowie na świecie? Prawdopodobnie z tego powodu jest niezwykle trudnym językiem. Mimo wszystko jest to też powód, dla którego arabski jest tak unikatowy. Bardzo ciekawe jest również to, że zapisuje się go za pośrednictwem stawiania znaków od lewej do prawej strony.

Ciekawostką jest również to, że do języka angielskiego przeniknęło wiele słów o korzeniach arabskich. Prawdopodobnie wielu anglików absolutnie nie zdaje sobie z tego sprawy, że ich alfabet niegdyś wzorował się na tak odległej mowie. Wśród tych słów znajdziemy znaczenia takie jak alkohol, algebra, algorytm oraz bawełna. Jednak to tylko kilka z nich.

Wiecie, że język arabski ma minimum 1500 lat?

Klasyczny język arabski znany jeszcze w czasach średniowiecza powstał tak naprawdę już w szóstym wieku naszej ery. Istnieją jednak doniesienia dotyczące tego, że pewne wczesne dialekty arabskiego używane przez koczowników istniały już w pierwszym wieku. Prawdopodobnie posługiwali się nim mieszkańcy pustyni.

Język arabski jest używany w 22 krajach, ale jest to język regionalnych dialektów. Często te dialekty są prawie całkowicie niezrozumiałe dla siebie nawzajem, mimo że jest to ten sam język! Zjawisko te naukowcy wyjaśniają w prosty sposób. Podobno mówiony arabski istniał jeszcze na wiele lat przed pisanym. Dlatego też na drodze postępu powstało mnóstwo trudnych do połączenia za sobą zmian między dialektami.