Czy nauka łaciny ma w ogóle sens w czasach nowożytnych?

Wbrew pozorom ten martwy język, wywiera pewien wpływ na dzisiejszy świat. To niesłychane, że nikt nie posługuję się tą mową, a mimo wszystko przetrwała w obecnej kulturze. Wystarczy, że zwrócimy uwagę na terminy medyczne i biologiczne. Chcesz zostać lekarzem, może pielęgniarką? Zasięgnij łaciny i ułatw sobie przyszłą naukę. Terminy łacińskie w medycynie są na porządku dziennym. Dzięki temu językowi zdobędziesz przewagę nad konkurencją.

Interesujesz się językami z rodziny romańskiej? Zasięgnij łaciny!

Jak widać łacina, jest odpowiedzią na wiele potrzeb lingwistycznych w dzisiejszych czasach. Pomimo tego, że nie musisz znać jej bezpośrednio, wiele zwrotów w tym języku przesiąknęło do innych dialektów. Na przykład wiele słów w języku hiszpańskim pochodzi bezpośrednio z łaciny. Zwroty polityczne na całym świecie mają swoje korzenie w łacinie. Nawet słowo demokracja, czy też patron. Samo słowo polityka wywodzi się z mieszanki starogreckiego i łacińskiego. Zatem sami widzicie, że nauka tej mowy poszerza wiele horyzontów.

To doskonały sposób na stymulację umysłową dla inteligentnych jednostek!

Niewiele osób zwraca na to uwagę, jednak benefity płynące z nauki łaciny mogą być nieco nieoczywiste. Między innymi stymulacja umysłu. Podejmij wyzwanie w postaci nauki łaciny, żeby zmusić swój mózg do pracy na wyższych obrotach. Samo czytanie łacińskich tekstów zmusi cię do zasięgnięcia pewnej wiedzy językowej. Gramatyka należy do nietypowych. Jest szczególnie trudna dla nas, ponieważ w niczym nie przypomina naszego języka.