Najtrudniejsze języki do nauki

Niewiele osób wie o tym, że najtrudniejszy język do nauki jest językiem, którym posługuje się najwięcej osób na całym świecie. Mowa o mandaryńskim, który jest jedną z wersji języka chińskiego. Nikogo nie powinno zatem dziwić, że mnóstwo osób korzysta z tego języka, gdy spojrzymy na ilość mieszkańców Chin. Język jest wyzwaniem z wielu powodów. Przede wszystkim mało kto potrafi przesiąść się z alfabetu łacińskiego na znaki wykorzystywane w Azji. To główny powód, dla którego ludzie mają kłopoty z mandaryńskim.

Pamiętajmy również o wielu znakach specjalnych, które występują w tej mowie. Nie spotkacie ich w żadnym innym języku na świecie. Z tego powodu niezwykle trudno jest się do nich przyzwyczaić. Nie istnieją podobieństwa w innych mowach. Pisanie i zupełnie inne litery to tylko jedna strona medalu. Z drugiej strony spotykamy wymowę, która charakteryzuj się równie trudnymi do opanowania twisterami językowymi. Nauka mandaryńskiego to prawdziwa jazda bez trzymanki.

Wiecie o tym, że nasza mowa jest trudna do opanowania dla wielu obcokrajowców?

Język polski jest jednym z języków, które znajdują się na liście języków najtrudniejszych do nauki. Na nasz szczęście potrafimy się nim już posługiwać, więc nie ma potrzeby, aby się go uczyć. Nasza mowa podobnie jak w przypadku języka mandaryńskiego odznacza się wieloma charakterystykami, które są trudne do opanowania. Niektórzy Polacy mogą sobie z tego nie zdawać sprawy, jednak gramatyka występująca w Polskim jest niezwykle unikatowa. Mamy wiele nielogicznych zagadnień, znaków ortograficznych i wyjątków w piśmie. Z tego powodu obcokrajowcom trudno się do nich przyzwyczaić.

Jeżeli nigdy wcześniej nie spotkali się z takim rodzajem mowy w innym języku, bardzo trudno będzie im postawić pierwsze kroki. Są osoby, które porównując naukę języka polskiego, zestawiają go z niemieckim. Mimo wszystko zgodnie wskazują na to, że to polski jest trudniejszy. Osoby posługujące się domyślnie językiem angielskim mawiają, że język polski jest niczym niemiecki na sterydach. Zarówno wymowa, jak i pismo sprawiają wiele trudności.