Do kogo zwrócić się po pomoc podczas pisania pracy dyplomowej?

Podczas pisania pracy dyplomowej warto korzystać z porad różnych osób. W ten sposób można uniknąć wielu błędów, a także oddać w terminie poszczególne rozdziały licencjatu czy też magisterki. Zastanawiasz się, do kogo zwrócić się po pomoc w przypadku wątpliwości dotyczących tekstu? Sprawdź, kto może poradzić sobie z twoimi pytaniami związanymi ze szczegółami pracy dyplomowej.

Promotor

W pierwszej kolejności z całą pewnością warto skontaktować się z promotorem. Jego zadaniem jest właśnie pewnego rodzaju mentoring i przeprowadzenie podopiecznych przez pisanie prac magisterskich bądź licencjackich. Przeważnie taki opiekun jest specjalistą w dziedzinie, o której piszą jego podopieczni. Z tego powodu powinien bez problemu wyjaśnić pewne zagadnienia, delikatnie wskazać kierunek pracy czy też udzielić porad w zakresie doboru materiałów źródłowych. Dzięki doświadczeniu powinien również dobrze znać zasady dotyczące kwestii formalnych, czyli np. sporządzania bibliografii i przypisów.

Wykładowcy

Po pomoc można zwrócić się również do innych wykładowców. Niektórzy z nich być może napisali ciekawą monografię dotyczącą omawianego w pracy dyplomowej zagadnienia. Większość nauczycieli akademickich chętnie dzieli się swoją wiedzą ze studentami, którzy wykazują zainteresowanie ich ulubioną dziedziną. Ponadto niekiedy promotor budzi lęk w swoich podopiecznych. W przypadku dobrego kontaktu z innym wykładowcą myśl o prośbie o poradę może zatem po prostu powodować mniejszy stres. Należy jednak szanować czas pracowników uczelni i nie zawracać im głowy każdym szczegółem pracy.

Profesjonalni doradcy

Promotor i wykładowcy mogą udzielić wskazówek dotyczących przede wszystkim części merytorycznej. Skorzystanie z pomocy specjalistów z serwisu SolidnePisanie.pl oznacza natomiast wsparcie m.in. przy wyborze tematu, skompletowaniu materiałów źródłowych, korekcie językowej czy też formatowaniu tekstu. Dodatkowo można liczyć na sprawdzenie licencjatu, magisterki bądź nawet doktoratu pod kątem merytorycznym. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie czują się urodzonymi pisarzami.

Studenci

W pewnych kwestiach pomocni mogą okazać się również inni studenci. Znajomych z roku czy też byłych absolwentów można zapytać np. o to, jak przygotować stronę tytułową zgodnie z wytycznymi uczelni. Niektóre osoby mogą ponadto pisać pracę o dość podobnej tematyce. W takiej sytuacji warto wymienić się obserwacjami, wnioskami czy też materiałami źródłowymi. W przypadku tworzenia przypisów pomóc mogą nawet znajomi studenci z zupełnie innych kierunków.

Internauci

W XXI wieku warto skorzystać ze zdobyczy technologicznych. Internet może być prawdziwą kopalnią wiedzy, choć należy bardzo uważnie sprawdzać wiarygodność podawanych w nim informacji. Podczas pisania pracy dyplomowej można skorzystać z pomocy specjalistów z forum związanego z tematem np. magisterki. Przydatne wskazówki można otrzymać często też w grupach branżowych w mediach społecznościowych.