Jakich języków uczą się amerykańscy studenci?

Większość Amerykanów uczy się języków obcych, gdy są na studiach. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym językom, których uczą się ludzie w Ameryce. Jakie języki obce preferują osoby, które w trakcie dzieciństwa opanowały najpopularniejszy język świata, czyli angielski? Większość studentów w Europie jest w stanie kompetentnie posługiwać się obcym językiem. Czy jest tak jednak w Ameryce? Mimo wszystko, kiedy spojrzymy na sytuację geopolityczną Zjednoczonych Stanów Ameryki, szybko zauważymy, że są oni znacznie mniej narażeni na spotkanie się z językiem innym niż angielski.

Czy mają zatem parcie na to, aby opanować dobrze język odrębny od ojczystego? Jeżeli dotrą do etapu studiowania, zazwyczaj tak. Jest to najpopularniejszy okazja w USA, aby mieć kontakt z nauką języka odrębnego od angielskiego. Zgodnie z tym jakie dane dostarczają nam uniwersytety ze Stanów Zjednoczonych Ameryki, dowiadujemy się, że niemal 50 procent studentów w tamtych rejonach wybiera jako swój drugi język hiszpański. Osoby posługujące się językiem hiszpańskim są rozproszone po całym świecie, dlatego też nie możemy dziwić im się, że jest to praktyczny wybór. W końcu angielski mają już doskonale opanowany.

Jeżeli interesują was nowinki dotyczące amerykańskiej kultury, przeczytajcie również o tym, co sądzą o nas amerykańskie żołnierze, którzy stacjonują w Polsce https://zolnierzewykleci.pl/co-amerykanscy-zolnierze-mysla-o-polsce/.

Jakie jeszcze języki są popularne w USA?

Język francuski to kolejny z języków, który jest niezwykle popularny w USA. Okazuje się, że Amerykanie podobnie tak jak wielu ludzi na świecie postrzegają język francuski jako mowę pełną wdzięku. Znajomość języka francuskiego jest dla wielu osób powiązana z wdziękiem i wysoką kulturą. Dlatego też możemy spodziewać się tego, że wiele osób będzie zafascynowana nauką tego języka. Zgodnie ze statystykami nawet 15% studentów uczy się francuskiego na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki. To całkiem spora liczba.

Wiele osób może jednak zdziwić kolejny fakt dotyczący tego, że nawet 7% osób zgodnie ze statystykami wybiera na uniwersytecie naukę języka migowego. Prawdopodobnie jest to przedmiot nauki o wiele bardziej popularny niż w Europie. Język migowy jest używany w wielu społecznościach. Naukę mowy na migi ceni się w szczególności na terenie Kanady. Dla osób, które nie słyszą lub nie mówią, lub dla tych, którzy żyją i pracują z osobami, które nie słyszą lub nie mówią, jest to niezbędny sposób na komunikację.