Na czym polega wkład własny?
Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na co najmniej kilkadziesiąt lat, dlatego decyzja powinna być dokładnie przemyślana. Co więcej, banki również są ostrożne w kwestii udzielania tak wysokich pożyczek i w związku z tym stawiają surowe warunki. Jednym z głównych kryteriów jest oczywiście sytuacja finansowa kredytobiorcy, a także historia jego zadłużeń. W następnej kolejności brany pod uwagę jest wiek klienta banku. Wszystko kalkulowane jest w taki sposób, aby w momencie spłaty kredytu hipotecznego, osoba go zaciągająca miała maksymalnie 70 lat. Oprócz tego nie bez znaczenia pozostaje wykupienie ubezpieczenia na życie, a kwota wpłacona po śmierci w całości trafia na poczet spłaty długów. Jednym z kryteriów, które najciężej spełnić jest wkład własny. Jego wysokość jest zależna od banku i waha się zwykle między 20% a 30% wartości domu lub mieszkania. Korzystając z wyszukiwarki Bankier smart, możemy otrzymać konkretną informację na temat rat i wszelkich kosztów związanych z kredytem hipotecznym. Ponadto wprowadzając własne preferencje co do kwoty pożyczki i terminu spłaty, możemy liczyć na szybką analizę dostępnych ofert.
Kredyt hipoteczny Santander Bank Polska i wkład własny
Kredyt hipoteczny Santander Bank Polska umożliwia pożyczenie niezbędnej kwoty na budowę domu, kupno mieszkania, lub działki, ale również sam remont. Nierzadko wykończenie nieruchomości sprawia poważne finansowe problemy jej właścicielom, dlatego to doskonałe udogodnienie. Oczywiście należy spełnić szereg wymogów, a jednym z nich jest wkład własny w wysokości 10% wartości domu, lub mieszkania. W związku z tym zwykle kwota ta oscyluje w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. W przyszłości koszt ten będzie mógł być realizowany właśnie z funduszu Nowego Ładu. Jednak dofinansowanie zostanie uzależnione od liczby posiadanych dzieci. W Santander Polska kredyt hipoteczny nie może wynosić więcej niż 10 milionów złotych. Jednak w trakcie ustalania tej wartości należy brać pod uwagę spłatę, która trwa maksymalnie do 30 lat.
Kredyt hipoteczny BNP Paribas Bank Polska i wkład własny
Kredyt hipoteczny BNP Paribas Bank Polska oferuje mniejsze oprocentowanie, natomiast wymagany wkład własny to już 20% wartości domu, lub mieszkania. Ciekawym rozwiązaniem w spłacie pożyczki okazuje się zielona hipoteka. Jeżeli kredytobiorca spełni wymagania względem zużywanej energii, to bank zmniejszy koszty zadłużenia. W ten sposób realizowana jest ekologiczna polityka. Istotnym krokiem jest uzupełnienie wniosku, a także dostarczenie niezbędnej dokumentacji, co pozwala na rozpatrzenie prośby o udzielenie kredytu mieszkaniowego.
Kredyt hipoteczny PKO Bank Polski i wkład własny
Kredyt hipoteczny PKO Bank Polski może sfinansować 80% inwestycji w nieruchomość. To oznacza, że pozostaje 20% to wkład własny kredytobiorcy. Oprocentowanie rat wynosi od 2,99% do 5,15% RRSO, a wszystko zależy od warunków umowy. Ponadto bank proponuję także opcję mieszaną, w której otrzymane środki można przeznaczyć zarówno na budowę i kupno domu, jak i jego remont. Natomiast pożyczka hipoteczna pozwala na dowolne wykorzystanie kwoty, jednak zabezpieczeniem w razie problemów ze spłatą jest nieruchomość.