Nauka angielskiego w domu? To możliwe – sprawdź skuteczne sposoby

Nauka angielskiego w domu? To możliwe – sprawdź skuteczne sposoby

Znajomość języka angielskiego otwiera wiele dróg. Przydaje się nie tylko podczas zagranicznych podróży, ale także jeśli chodzi o rozwój kariery zawodowej. Warto nauczyć się chociaż podstaw, aby móc wpisać te informacje w CV. Język angielski nie jest trudny, można opanować go samodzielnie w domu. Poniżej znajdziesz kilka prostych wskazówek na ten temat.

Jak zatem uczyć się angielskiego samemu w domu tak by bylo skutecznie?

Nauka poprzez zabawę – nie tylko dla dzieci

Nie trzeba być ekspertem aby wiedzieć, że nauka angielskiego poprzez zabawę to najlepsze rozwiązanie w przypadku dzieci. Warto jednak pamiętać, że jest to sposób nie tylko dla najmłodszych. Niezależnie od wieku, warto uczyć się w przyjemnych okolicznościach. Oto kilka skutecznych sposobów:

  • Gry komputerowe – istnieją takie, których zadaniem jest nauka języka, ale nie musisz w nie inwestować jeśli nie chcesz. Przejrzyj gry, które masz w domu i w które grasz regularnie. Prawdopodobnie w ustawieniach można zmienić język na angielski. Chociaż może wydawać Ci się to banalne, na pewno regularne granie w grę z ustawionym językiem angielskim przyniesie dobre rezultaty. Regularne spotkania z językiem są bardzo ważne.
  • Gry planszowe – tutaj wybór jest naprawdę imponujący. Lubisz grać w planszówki ze znajomymi lub rodziną? Postawcie na te pomagające w nauce języka angielskiego. W ten sposób możesz połączyć przyjemne z pożytecznym, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Angielski na co dzień

Poza grami, warto także pamiętać o używaniu angielskiego na co dzień. Jeśli jesteś fanem filmów i seriali, wykorzystaj to. Na początku warto wyłączyć lektora a włączyć napisy po angielsku. Jeśli poznasz już podstawy języka, prawdopodobnie zrozumiesz sen wypowiedzi aktorów. W trakcie seansu warto zapisywać słówka, których nie rozumiesz a następnie przetłumaczyć je i spróbować zapamiętać.

Jeśli uwielbiasz czytać i śmiało można Cię nazwać molem książkowym, być może czytanie książek po angielsku jest idealnym rozwiązaniem? Warto spróbować i dać sobie szansę na przyjemne poznawanie języka. Podczas lektury zapisuj nienznane słowa wraz z ich znaczeniem. Podobnie jak w przypadku filmów i seriali zrób listę słówek, i staraj się codziennie je powtarzać. Także czytanie gazet z artykułami po angielsku przyniesie oczekiwane efekty.

Internet to bardzo przydatne narzędzie, także jeśli chodzi o naukę języka. Warto zrobić rozeznanie, aby przekonać się, jak wiele inspirujących i wartościowych artykułów powstało w tym języku. Regularne czytanie artykułów napisanych po angielsku to dobry sposób na naukę języka.

Aplikacje? Zdecydowanie tak

Kolejnym sposobem na naukę języka jest skorzystanie z aplikacji. Wybór jest imponujący, na pewno znajdziesz taką, która spełni Twoje oczekiwania. W tym miejscu warto polecić:

  • Memrise – przed rozpoczęciem użytkowania należy określić poziom znajomości języka. Użytkownik musi rozwiązywać zadania, a nagrodą jest odblokowanie kolejnych poziomów językowych. Podstawowa wersja oferuje bardzo wiele, a dla bardziej wymagających warto polecić wersję premium.
  • Mondly – to aplikacja szczególnie dla osób na zaawansowanym lub śrenim poziomie znajomości języka. Dużym atutem aplikacji jest możliwośc nauki poprawnej wymowy. Można dodać własne nagranie głosowe, a następnie porównać je z poprawną wymową. Aplikacja umożliwia także rozmowę z innymi osobami.

Mając trochę wolnego czasu możesz nauczyć się nagielskiego w podróży 🙂

Rozmowa jest ważna

Aby nauczyć się poprawnej wymowy, a także przełamać barierę językową, należy regularnie używać angielskiego. Warto porozmawiać ze znajomymi, być może ktoś będzie chciał pomóc? Regularna rozmowa z przyjacielem na pewno poprawi Twoje umiejętności językowe i pozwoli przełamać barierę. Jeśli nie masz na to czasu, nie musisz nawet wychodzić z domu. Rozmowa przez Skype również sprawdzi się bardzo dobrze.

Nauka angielskiego to także lekcje online. Czasami można trafić na bezpłatne kursy, jednak trzeba śledzić ich ofertę na bieżąco. Jeśli potrzebujesz szybkiego rozwiązania, skorzystaj z pomocy nauczyciela, który prowadzi zajęcia z nauki angielskiego online. Pomoc profesjonalisty jest wprost nieoceniona, na pewno współpraca przyniesie oczekiwane rezultaty.