Turystyka i rekreacja w Warszawie – fachowa wiedza dla pasjonatów podróży

Po dosłownym zamknięciu w czterech ścianach, spowodowanym lockdownem, ludzie jeszcze bardziej zapragnęli podróżować i zwiedzać obce i egzotyczne kraje. Powoduje to wzrost popytu na wysokiej jakości usługi świadczone przez zawodowców w obszarze turystyki. Jeśli jesteś zatem miłośnikiem zwiedzania obcych krajów i poznawania ich historii, kultury i przyrody, możesz z tej pasji uczynić źródło zarobkowania. Zanim jednak osiągniesz ten pułap, zdobądź profesjonalną wiedzą na renomowanej uczelni – na przykład studiując turystykę.

Gdzie studiować turystykę i rekreację w Warszawie?

Jeśli chcesz mieć dostęp do wiedzy fachowej, praktycznej i z najnowszych źródeł, sprawdź ofertę Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula – https://vistulahospitality.edu.pl/. W zależności od potrzeb możesz rozpocząć 3-letnie licencjackie studia stacjonarne lub niestacjonarne, w ramach następujących specjalności:

·         Hotelarstwo i gastronomia,

·         Turystyka biznesowa,

·         Turystyka czasu wolnego,

·         Rekreacja w turystyce.

Turystyka i rekreacja w Warszawie – nie tylko wczasy dla rodzin

Mimo że dla przeciętnego zjadacza chleba turystyka kojarzy się z biurami podróży oferującymi wycieczki to Turcji lub Egiptu, osoby prywatne to nie jedyni odbiorcy tego rodzaju usług. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się turystyka biznesowa, a zwłaszcza incentive travel, inaczej podróże motywacyjne. To ekskluzywne wyjazdy, organizowane dla wybitnych pracowników lub kluczowych klientów, mające na celu nagrodzenie lub związanie tych osób z firmą.

Organizacja takiego wydarzenia wymaga wiedzy, doświadczenia i umiejętności sprzedażowych. Wybierając specjalność Turystyka biznesowa, poznasz potrzeby tej wymagającej grupy klientów, ale przede wszystkim zyskasz umiejętność samodzielnego kreowania targów, imprez korporacyjnych czy study tours.

Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom harmonijnie połączysz pasję ze ścieżką zawodową. Co zgodnie z popularnym powiedzeniem, przypisywanym Konfucjuszowi, sprawi, że nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu. Studia turystyka i rekreacja w Warszawie to całkiem dobry początek takiej drogi.